Mallory Sonalert Products MSE14MDT8
MSE14MDT8 picture photo
Mfg. Part Number
MSE14MDT8
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE14MDT8.pdf
Availability of MSE14MDT8
QUANTITY
MSE14MDT8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE14MDT8
Internal Part NumberEIS-MSE14MDT8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileMSEDT8 3400-3500 Hz Slow Warble
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency3.4kHz ~ 3.5kHz
Operating ModeDual Tone
Sound Pressure Level75dB @ 7V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableNo
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE14MDT8
Related LinksMSE1, MSE14MDT8 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE14MDT8 Details Description
Related parts for MSE14MDT8
IDC CABLE-APK10A/ AE10G / X datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 16-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 128TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 2000W datasheet.pdf