Micron Technology MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
Brief Description
IC FLASH 64GBIT
Datasheet Download
MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR.pdf
Availability of MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
QUANTITY
MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
Internal Part NumberEIS-MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size64G (8G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-VBGA
Supplier Device Package100-VBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
Related LinksMT29F64G08CECC, MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR Details Description
Related parts for MT29F64G08CECCBH1-12ITZ:C TR
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 68 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.7A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
SNSW-DT QC ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf