TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-JB1-P11
MTC100-JB1-P11 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-JB1-P11
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
I/O CONN
Datasheet Download
MTC100-JB1-P11.pdf
Availability of MTC100-JB1-P11
QUANTITY
MTC100-JB1-P11 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-JB1-P11
Internal Part NumberEIS-MTC100-JB1-P11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-JB1-P11
MTC100-JB1-P11 Details Description
Related parts for MTC100-JB1-P11
IC RTC ELAPSED CNT SER 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.7A SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 150PO datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN FFC FPC 35POS 0.50MM R/A datasheet.pdf