Vicor Corporation MVTD36BH030M025A00
MVTD36BH030M025A00 picture photo
Mfg. Part Number
MVTD36BH030M025A00
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
Brief Description
EVAL BRD FOR MVTM36BH030M025A00
Datasheet Download
MVTD36BH030M025A00.pdf
Availability of MVTD36BH030M025A00
QUANTITY
MVTD36BH030M025A00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MVTD36BH030M025A00
Internal Part NumberEIS-MVTD36BH030M025A00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
SeriesVI Chip® VTM®
Main PurposeDC/DC, Step Down
Outputs and Type1, Isolated
Power - Output-
Voltage - Output3V
Current - Output25A
Voltage - Input26 V ~ 50 V
Regulator TopologyBuck
Frequency - Switching1.65MHz
Board TypeFully Populated
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartMVTM36BH030M025A00
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVTD36BH030M025A00
Related LinksMVTD36BH0, MVTD36BH030M025A00 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MVTD36BH030M025A00 Details Description
Related parts for MVTD36BH030M025A00
RES SMD 9.76K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 3POS KEY-X PANL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 240V datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIG ORN CC 0.56" datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CHROMALIT XT LIGHT SOURCE RND datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf