CTS Electronic Components MXO45-3C-50M0000
MXO45-3C-50M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45-3C-50M0000
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45-3C-50M0000.pdf
Availability of MXO45-3C-50M0000
QUANTITY
MXO45-3C-50M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45-3C-50M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45-3C-50M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMXO45(T) Series RoHS Cert
Standard Package50
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45-3C-50M0000
Related LinksMXO45-3C, MXO45-3C-50M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45-3C-50M0000 Details Description
Related parts for MXO45-3C-50M0000
IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40S/AE40M/HDP40S datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 40.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 84MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE SKT datasheet.pdf