CTS Electronic Components MXO45HST-2C-12M3520
MXO45HST-2C-12M3520 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-12M3520
Brief Description
OSC XO 12.352MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-12M3520.pdf
Availability of MXO45HST-2C-12M3520
QUANTITY
MXO45HST-2C-12M3520 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-12M3520
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-12M3520
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-12M3520
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-12M3520 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-12M3520 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-12M3520
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
DIGITAL MOD 4PORT 6IN 2OUT NPN datasheet.pdf
RES SMD 106 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf