CTS Electronic Components MXO45HST-2C-38M0000
MXO45HST-2C-38M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-38M0000
Brief Description
OSC XO 38.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-38M0000.pdf
Availability of MXO45HST-2C-38M0000
QUANTITY
MXO45HST-2C-38M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-38M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-38M0000
TypeXO (Standard)
Frequency38MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-38M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-38M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-38M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-38M0000
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 20POS datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ BIPOL ADC 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN 36POS 0.8MM SMT datasheet.pdf