CTS Electronic Components MXO45HST-3C-25M0000
MXO45HST-3C-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3C-25M0000
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HST-3C-25M0000.pdf
Availability of MXO45HST-3C-25M0000
QUANTITY
MXO45HST-3C-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3C-25M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3C-25M0000
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3C-25M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3C-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3C-25M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-3C-25M0000
FIXED IND 470NH 460MA 440 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP 50F 20% 3V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER LO JITTER 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.1GHZ 16QFN datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR PLUG 2POS 6' datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf