Micron Technology N25Q032A13EF440E
N25Q032A13EF440E picture photo
Mfg. Part Number
N25Q032A13EF440E
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 108MHZ UFDFPN
Datasheet Download
N25Q032A13EF440E.pdf
Availability of N25Q032A13EF440E
QUANTITY
N25Q032A13EF440E Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q032A13EF440E
Internal Part NumberEIS-N25Q032A13EF440E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 11/Nov/2014
Standard Package490
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (8M x 4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UDFN
Supplier Device Package8-PDFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q032A13EF440E
Related LinksN25Q032A, N25Q032A13EF440E Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q032A13EF440E Details Description
Related parts for N25Q032A13EF440E
IC REG LDO 2.5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 35NS 32SOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 65VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf