Yageo NCR2WSKR-73-27R
NCR2WSKR-73-27R picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-27R
Brief Description
RES 27 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-27R.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-27R
QUANTITY
NCR2WSKR-73-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-27R
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-27R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-27R
Related LinksNCR2WSK, NCR2WSKR-73-27R Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-27R Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-27R
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 52A TO-247 datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 15POS HSG datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 150CM RD datasheet.pdf