Panduit NE1.5X2WH6-A
NE1.5X2WH6-A picture photo
Mfg. Part Number
NE1.5X2WH6-A
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
DUCT SLT H FR AD WH 1.5X2"X 6'
Datasheet Download
NE1.5X2WH6-A.pdf
Availability of NE1.5X2WH6-A
QUANTITY
NE1.5X2WH6-A Order Process
Ship out your order
Specifications of NE1.5X2WH6-A
Internal Part NumberEIS-NE1.5X2WH6-A
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
SeriesPANDUCT®
Wire Duct TypeSlotted (Raceway), Base
Height2.000" (50.8mm)
Length6.00' (1.83m)
Width1.642" (41.07mm)
Mounting TypeAdhesive, Screw
Features-
MaterialPolyphenylene Oxide (PPO), Halogen Free
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NE1.5X2WH6-A
Related LinksNE1.5X, NE1.5X2WH6-A Datasheet, Panduit Distributor
NE1.5X2WH6-A Details Description
Related parts for NE1.5X2WH6-A
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 36 AWG 100 FT BR datasheet.pdf