Murata Electronics North America NEA-NEF010
NEA-NEF010 picture photo
Mfg. Part Number
NEA-NEF010
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters
Datasheet Download
NEA-NEF010.pdf
Availability of NEA-NEF010
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NEA-NEF010 Order Process
Ship out your order
Specifications of NEA-NEF010
Internal Part NumberEIS-NEA-NEF010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NEA-NEF010 today.
SeriesNEA-NE
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NEA-NEF010
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNEA-N, NEA-NEF010 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NEA-NEF010 Details Description
Related parts for NEA-NEF010
CAP CER 1.5UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 19A TO-220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf