TDK Corporation NLCV32T-1R0M-PFD
NLCV32T-1R0M-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-1R0M-PFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 1A 78 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-1R0M-PFD.pdf
Availability of NLCV32T-1R0M-PFD
QUANTITY
NLCV32T-1R0M-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-1R0M-PFD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-1R0M-PFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-1R0M-PFD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-1R0M-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-1R0M-PFD Details Description
Related parts for NLCV32T-1R0M-PFD
RES SMD 931K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EVAL PLATFORM ROCKET IO VIRTEX-5 datasheet.pdf
HEAT GUN LCD PROGRAMMABLE KIT datasheet.pdf
INPUT JAPANESE VERSION datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
AT-5760 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf