TDK Corporation NLCV32T-470K-PFD
NLCV32T-470K-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-470K-PFD
Brief Description
FIXED IND 47UH 180MA 2.13 OHM
Datasheet Download
NLCV32T-470K-PFD.pdf
Availability of NLCV32T-470K-PFD
QUANTITY
NLCV32T-470K-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-470K-PFD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-470K-PFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.13 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-470K-PFD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-470K-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-470K-PFD Details Description
Related parts for NLCV32T-470K-PFD
FITTING OUT COR LD/LDP3/CD3 WHT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSY 625 DUP SC - LC 7M datasheet.pdf
ENCLOSURE ASSY 3U X 19" X 16" datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf