TDK Corporation NLCV32T-R10M-PFRD
NLCV32T-R10M-PFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-R10M-PFRD
Brief Description
FIXED IND 100NH 2.8A 24 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-R10M-PFRD.pdf
Availability of NLCV32T-R10M-PFRD
QUANTITY
NLCV32T-R10M-PFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-R10M-PFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-R10M-PFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
Material - CoreFerrite
Inductance100nH
Tolerance±20%
Current Rating2.8A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)24 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant800MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-R10M-PFRD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-R10M-PFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-R10M-PFRD Details Description
Related parts for NLCV32T-R10M-PFRD
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .1" DUAL ENTRY datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IP CORE DIVIDER ECP2 datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
FIXED IND 9.5NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM SOD-123FL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
FUSE 125A 1000V DC PV SIZE 1 DUA datasheet.pdf