Murata Electronics North America NLU0402-022GTR
NLU0402-022GTR picture photo
Mfg. Part Number
NLU0402-022GTR
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NLU0402-022GTR.pdf
Availability of NLU0402-022GTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLU0402-022GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of NLU0402-022GTR
Internal Part NumberEIS-NLU0402-022GTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NLU0402-022GTR today.
SeriesNLU0402-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NLU0402-022GTR
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNLU0402, NLU0402-022GTR Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NLU0402-022GTR Details Description
Related parts for NLU0402-022GTR
RES ARRAY 2 RES 120 OHM 0606 datasheet.pdf
EVAL BOARD UPC8179TB 900MHZ datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
DIPLEXER 832MHZ/2.2GHZ SMD datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf