TDK Corporation NLV25T-5R6J-EF
NLV25T-5R6J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-5R6J-EF
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 170MA 2.5 OHM
Datasheet Download
NLV25T-5R6J-EF.pdf
Availability of NLV25T-5R6J-EF
QUANTITY
NLV25T-5R6J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-5R6J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-5R6J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±5%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant42MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-5R6J-EF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-5R6J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-5R6J-EF Details Description
Related parts for NLV25T-5R6J-EF
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A DPAK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 24 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
OSC MEMS 133.3333MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
GT 11C 11#16 SKT RECP BOX RM datasheet.pdf
34 MHz, CBFET Fast Settling Op Amp IC datasheet.pdf