TDK Corporation NLV32T-039J-EFD
NLV32T-039J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-039J-EFD
Brief Description
FIXED IND 39NH 450MA 270 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-039J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-039J-EFD
QUANTITY
NLV32T-039J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-039J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-039J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-039J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-039J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-039J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-039J-EFD
THERMISTOR NTC 220 OHM 20% 0805 datasheet.pdf
MAT TABLE ESD 30"X72" LT BLUE datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 5V 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 240V 24FT CABLE datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1210 datasheet.pdf
CAT 6 SHLD PATCH CORD 5' YL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf