TDK Corporation NLV32T-471J-EFD
NLV32T-471J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-471J-EFD
Brief Description
FIXED IND 470UH 25MA 40 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-471J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-471J-EFD
QUANTITY
NLV32T-471J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-471J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-471J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±5%
Current Rating25mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)40 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant4MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-471J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-471J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-471J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-471J-EFD
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 320MA 1.45 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf