AVX Corporation NOJA685M010RWJ
NOJA685M010RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJA685M010RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXID 6.8UF 20% 10V 1206
Datasheet Download
NOJA685M010RWJ.pdf
Availability of NOJA685M010RWJ
QUANTITY
NOJA685M010RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJA685M010RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJA685M010RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponents for Alternate Energy Applications
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
Current - Leakage1.4µA
Dissipation Factor6%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Manufacturer Size CodeA
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJA685M010RWJ
Related LinksNOJA685, NOJA685M010RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJA685M010RWJ Details Description
Related parts for NOJA685M010RWJ
IC CHIPSET 8 E1/T1 LINE 256-BGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT PCB GOLD datasheet.pdf
SENSOR NON-CONTACT SINGLE TURN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SL 5.08HC/21/180B 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf