Taiyo Yuden NS10145T3R3NNV
NS10145T3R3NNV picture photo
Mfg. Part Number
NS10145T3R3NNV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 6.1A 12 MOHM SMD
Datasheet Download
NS10145T3R3NNV.pdf
Availability of NS10145T3R3NNV
QUANTITY
NS10145T3R3NNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10145T3R3NNV
Internal Part NumberEIS-NS10145T3R3NNV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating6.1A
Current - Saturation7.33A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant36.1MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10145T3R3NNV
Related LinksNS10145, NS10145T3R3NNV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10145T3R3NNV Details Description
Related parts for NS10145T3R3NNV
CONN HOUSING 26POS .100 DUAL datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT623F datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 15 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
5V 3V PC CARD PWR SW 8SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
RES 19.2 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
2" IR WINDOW HAND DOOR LATCH datasheet.pdf
LED ASSY 0.875" 5MM R/Y WHT DIFF datasheet.pdf