Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M4-30
NSE-34812-M4-30 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M4-30
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4
Datasheet Download
NSE-34812-M4-30.pdf
Availability of NSE-34812-M4-30
QUANTITY
NSE-34812-M4-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M4-30
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M4-30
Features-
Thread SizeM4
Head Diameter0.315" (8.00mm)
Head Height0.122" (3.10mm)
Length - Below Head1.181" (30.00mm)
Length - Overall1.303" (33.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M4-30
NSE-34812-M4-30 Details Description
Related parts for NSE-34812-M4-30
LED BLUE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 56PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS .635MM T/H datasheet.pdf
MOD BTV2.0 M/MEDIA CLASS 2 SMT datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 210POS .050 SMD datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT VBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf