Vishay/Dale NTHS0603N01N3302JG
NTHS0603N01N3302JG picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N01N3302JG
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N01N3302JG.pdf
Availability of NTHS0603N01N3302JG
QUANTITY
NTHS0603N01N3302JG Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N01N3302JG
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N01N3302JG
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package5,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N01N3302JG
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N01N3302JG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N01N3302JG Details Description
Related parts for NTHS0603N01N3302JG
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 100A TO-264 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
GDT 200V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG HSG FMALE 17POS STR datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf