Vishay/Dale NTHS0805N01N4702KF
NTHS0805N01N4702KF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N01N4702KF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 47K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N01N4702KF.pdf
Availability of NTHS0805N01N4702KF
QUANTITY
NTHS0805N01N4702KF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N01N4702KF
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N01N4702KF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753964K
B25/853974K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N01N4702KF
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N01N4702KF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N01N4702KF Details Description
Related parts for NTHS0805N01N4702KF
IC DRIVER CMOS 8BIT SOP18 TR datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 68POS DUAL TIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
2G DDR3 SDRAM X16 667MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf