NDK NX2520SA-24.576000MHZ
NX2520SA-24.576000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
NX2520SA-24.576000MHZ
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX2520SA-24.576000MHZ.pdf
Availability of NX2520SA-24.576000MHZ
QUANTITY
NX2520SA-24.576000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of NX2520SA-24.576000MHZ
Internal Part NumberEIS-NX2520SA-24.576000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX2520SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX2520SA-24.576000MHZ
Related LinksNX2520SA-2, NX2520SA-24.576000MHZ Datasheet, NDK Distributor
NX2520SA-24.576000MHZ Details Description
Related parts for NX2520SA-24.576000MHZ
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 9A LS 8-SOIC datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL28196 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf