NDK NX3225SA-13M-STD-CSR-6
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 15ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-13M-STD-CSR-6.pdf
Availability of NX3225SA-13M-STD-CSR-6
QUANTITY
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-13M-STD-CSR-6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Related LinksNX3225SA-13, NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Details Description
Related parts for NX3225SA-13M-STD-CSR-6
LED YELLOW 1.35IN HIGH PC MOUNT datasheet.pdf
IC DRVR AIRCORE TACH/SPEED 16DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 200MA LL34 datasheet.pdf
MOD DDR3-1333 1GB 240-RDIMM VLP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SOLDER SLEEVE .170" DIA W/ LEAD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 190MA 1.9 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf