Orion Fans OD6025-12LSS
OD6025-12LSS picture photo
Mfg. Part Number
OD6025-12LSS
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD6025-12LSS.pdf
Availability of OD6025-12LSS
QUANTITY
OD6025-12LSS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6025-12LSS
Internal Part NumberEIS-OD6025-12LSS
SeriesOD6025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6025-12LSS
Related LinksOD6025, OD6025-12LSS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6025-12LSS Details Description
Related parts for OD6025-12LSS
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
BANANA PLUG SAFETY COLLAR RED datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH MEM 64-LQFP datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 33MHZ 8WSON datasheet.pdf
IC MPU I.MX35 400MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf