Orion Fans OD8025-12HS
OD8025-12HS picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12HS
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12HS.pdf
Availability of OD8025-12HS
QUANTITY
OD8025-12HS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12HS
Internal Part NumberEIS-OD8025-12HS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12HS
Related LinksOD802, OD8025-12HS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12HS Details Description
Related parts for OD8025-12HS
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
VARISTOR 23V 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
MICRO 9C S 24" WHT JACKP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf