On-Shore Technology, Inc. OSTOQ150151
OSTOQ150151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ150151
Brief Description
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 7.62MM
Datasheet Download
OSTOQ150151.pdf
Availability of OSTOQ150151
QUANTITY
OSTOQ150151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ150151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ150151
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ150151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ150151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ150151 Details Description
Related parts for OSTOQ150151
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 96W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 52MM datasheet.pdf