On-Shore Technology, Inc. OSTVK133250
OSTVK133250 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVK133250
Brief Description
TERM BLOCK HDR 13POS 3.81MM
Datasheet Download
OSTVK133250.pdf
Availability of OSTVK133250
QUANTITY
OSTVK133250 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVK133250
Internal Part NumberEIS-OSTVK133250
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVK133250
Related LinksOSTVK, OSTVK133250 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVK133250 Details Description
Related parts for OSTVK133250
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL STR GOLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.5V 12TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM WHITE datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.130" datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf