Littelfuse P1504UCLRP
P1504UCLRP picture photo
Mfg. Part Number
P1504UCLRP
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SIDACTOR 4CHP 280V 400A MS013
Datasheet Download
P1504UCLRP.pdf
Availability of P1504UCLRP
QUANTITY
P1504UCLRP Order Process
Ship out your order
Specifications of P1504UCLRP
Internal Part NumberEIS-P1504UCLRP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntroduction to SIDACtor Devices
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
SeriesSIDACtor®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover180V, 360V
Voltage - Off State140V, 280V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements4
Capacitance55pF, 95pF
Package / Case6-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1504UCLRP
Related LinksP1504, P1504UCLRP Datasheet, Littelfuse Distributor
P1504UCLRP Details Description
Related parts for P1504UCLRP
TVS DIODE 145VWM 245.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE OCV-BASED 10-TDFN datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 60MA SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 143MA 9.8 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE 200A 1000V datasheet.pdf