3M P50-032S-RR1-EA
P50-032S-RR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-032S-RR1-EA
Brief Description
CONN SOCKET 32POS R/A .050" GOLD
Datasheet Download
P50-032S-RR1-EA.pdf
Availability of P50-032S-RR1-EA
QUANTITY
P50-032S-RR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-032S-RR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-032S-RR1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
3D ModelP50-032S-RR1-xx.igsP50-032S-RR1-xx.stpP50-032S-RR1-xx.x_t
Standard Package210
PackagingBulk
Connector TypeSocket, Outer Shroud Contacts
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesBoard Lock, Flange
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-032S-RR1-EA
Related LinksP50-032, P50-032S-RR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-032S-RR1-EA Details Description
Related parts for P50-032S-RR1-EA
FAN AXIAL 119X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2413 datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 18POS datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 60W datasheet.pdf