TDK-Lambda Americas, Inc. PAH100S48-5/V
PAH100S48-5/V picture photo
Mfg. Part Number
PAH100S48-5/V
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONVERT DC-DC 5V 100W 20A
Datasheet Download
PAH100S48-5/V.pdf
Availability of PAH100S48-5/V
QUANTITY
PAH100S48-5/V Order Process
Ship out your order
Specifications of PAH100S48-5/V
Internal Part NumberEIS-PAH100S48-5/V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesPAH
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)76V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency84%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAH100S48-5/V
Related LinksPAH100, PAH100S48-5/V Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PAH100S48-5/V Details Description
Related parts for PAH100S48-5/V
RES SMD 205KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
JOYSTICK 9000 CONTACTLESS datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL 1.27MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5V AUTO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 380MA 620 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT datasheet.pdf
100UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf