Vishay Thin Film PAT0603E4070BST1
PAT0603E4070BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0603E4070BST1
Brief Description
RES SMD 407 OHM 0.1% 0.15W 0603
Datasheet Download
PAT0603E4070BST1.pdf
Availability of PAT0603E4070BST1
QUANTITY
PAT0603E4070BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0603E4070BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0603E4070BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)407
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0603E4070BST1
Related LinksPAT0603E, PAT0603E4070BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0603E4070BST1 Details Description
Related parts for PAT0603E4070BST1
FITTING COVER COUPLER IVORY datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 10A TO-251AA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 14X1" A MED datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf