Hirose Electric Co Ltd PCN10H-50P-2.54DSA(72)
PCN10H-50P-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10H-50P-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 50POS
Datasheet Download
PCN10H-50P-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10H-50P-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10H-50P-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10H-50P-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10H-50P-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10H-50P-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10H-50P-, PCN10H-50P-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10H-50P-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10H-50P-2.54DSA(72)
TRANS PNP 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf