Hirose Electric Co Ltd PCN12EA-16P-2.54DS(77)
PCN12EA-16P-2.54DS(77) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12EA-16P-2.54DS(77)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - DIN 41612
Brief Description
CONN HDR 16POS DUAL R/A
Datasheet Download
PCN12EA-16P-2.54DS(77).pdf
Availability of PCN12EA-16P-2.54DS(77)
QUANTITY
PCN12EA-16P-2.54DS(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12EA-16P-2.54DS(77)
Internal Part NumberEIS-PCN12EA-16P-2.54DS(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12EA-16P-2.54DS(77)
Related LinksPCN12EA-16P, PCN12EA-16P-2.54DS(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12EA-16P-2.54DS(77) Details Description
Related parts for PCN12EA-16P-2.54DS(77)
IC DAC 12BIT DL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NCS2564 VID DVR datasheet.pdf
1MM DDR2 VT PF/NATLTCH .38AULF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf