Bourns Inc. PDV15-31P-103B
PDV15-31P-103B picture photo
Mfg. Part Number
PDV15-31P-103B
Brief Description
POT SLIDE 10K OHM .1W 15MM
Datasheet Download
PDV15-31P-103B.pdf
Availability of PDV15-31P-103B
QUANTITY
PDV15-31P-103B Order Process
Ship out your order
Specifications of PDV15-31P-103B
Internal Part NumberEIS-PDV15-31P-103B
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop, Standard, 15mm
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionRectangular - 1.378" L x 0.154" W x 0.512" H (35.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDV15-31P-103B
Related LinksPDV15-3, PDV15-31P-103B Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PDV15-31P-103B Details Description
Related parts for PDV15-31P-103B
REGULATOR 2.5V 8AMP VERT W/TABS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
TIP REPLACEMENT CONICAL .015" datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 4.96" - 5.16" datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 29POS datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf