Bourns Inc. PEL12S-4224T-N2024
PEL12S-4224T-N2024 picture photo
Mfg. Part Number
PEL12S-4224T-N2024
Brief Description
ENCODER
Datasheet Download
PEL12S-4224T-N2024.pdf
Availability of PEL12S-4224T-N2024
QUANTITY
PEL12S-4224T-N2024 Order Process
Ship out your order
Specifications of PEL12S-4224T-N2024
Internal Part NumberEIS-PEL12S-4224T-N2024
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationPEL12S (DC12S24204K024) Material Declaration
FamilyEncoders
SeriesPEL12S
Voltage - Supply-
Actuator Type6mm Dia Knurled End, Illuminated
DetentYes
Built in SwitchNo
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEL12S-4224T-N2024
Related LinksPEL12S-42, PEL12S-4224T-N2024 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PEL12S-4224T-N2024 Details Description
Related parts for PEL12S-4224T-N2024
IDC CABLE - MSR26K/MC26G/MCS26K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 40POS 3A datasheet.pdf
10M HI-FLEX POWER-BRAKE CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 37.5MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf