Vishay Thin Film PHP00805E2982BBT1
PHP00805E2982BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2982BBT1
Brief Description
RES SMD 29.8K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2982BBT1.pdf
Availability of PHP00805E2982BBT1
QUANTITY
PHP00805E2982BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2982BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2982BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2982BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2982BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2982BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E2982BBT1
IC OPAMP AUDIO 55MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA Signage 24-SSOP/QSOP datasheet.pdf
AA PCB SPRING W/SEATING LOOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHEET PLYMR RESIN 19.1MM SQ 5/PK datasheet.pdf
6.2MM PLC BASIC TERM BLOCK datasheet.pdf
CONTROL CABINET NEMA4 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf