Vishay Thin Film PHP00805H9881BBT1
PHP00805H9881BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H9881BBT1
Brief Description
RES SMD 9.88K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H9881BBT1.pdf
Availability of PHP00805H9881BBT1
QUANTITY
PHP00805H9881BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H9881BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H9881BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H9881BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H9881BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H9881BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H9881BBT1
IC REG SWITCHD CAP 3.3V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 100K RHEO 10DFN datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF 989POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 12.5A 350W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO247AC datasheet.pdf