Vishay Thin Film PLT0603Z8760LBTS
PLT0603Z8760LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z8760LBTS
Brief Description
RES SMD 876 OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z8760LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z8760LBTS
QUANTITY
PLT0603Z8760LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z8760LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z8760LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)876
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z8760LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z8760LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z8760LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z8760LBTS
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIGMA 16-SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
RES 215 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 320MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 18POS datasheet.pdf
LIGHTPIPE VERT CLEAR DOMED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf