Vishay Thin Film PLTT0805Z2031AGT5
PLTT0805Z2031AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z2031AGT5
Brief Description
RES SMD 2.03KOHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z2031AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z2031AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z2031AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z2031AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z2031AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.03k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z2031AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z2031AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z2031AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z2031AGT5
XFRMR SEMI-TORO 3VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
SENSOR REED SWITCH 0.5A 250V datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf