Yageo PNP10VJT-91-12R
PNP10VJT-91-12R picture photo
Mfg. Part Number
PNP10VJT-91-12R
Brief Description
RES 12 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP10VJT-91-12R.pdf
Availability of PNP10VJT-91-12R
QUANTITY
PNP10VJT-91-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP10VJT-91-12R
Internal Part NumberEIS-PNP10VJT-91-12R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP10VJT-91-12R
Related LinksPNP10VJ, PNP10VJT-91-12R Datasheet, Yageo Distributor
PNP10VJT-91-12R Details Description
Related parts for PNP10VJT-91-12R
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC VCOM DRIVE BUFFER TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 1.5A 600V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 20MM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DRV8830 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf