Yageo PNP10VJT-91-910R
PNP10VJT-91-910R picture photo
Mfg. Part Number
PNP10VJT-91-910R
Brief Description
RES 910 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP10VJT-91-910R.pdf
Availability of PNP10VJT-91-910R
QUANTITY
PNP10VJT-91-910R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP10VJT-91-910R
Internal Part NumberEIS-PNP10VJT-91-910R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP10VJT-91-910R
Related LinksPNP10VJT, PNP10VJT-91-910R Datasheet, Yageo Distributor
PNP10VJT-91-910R Details Description
Related parts for PNP10VJT-91-910R
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOD WI-9M 64MB SDRAM 128MB FLASH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 320W datasheet.pdf
100A BACK STUD CONNECTED BLACK datasheet.pdf