Yageo PNP5WVJR-73-0R33
PNP5WVJR-73-0R33 picture photo
Mfg. Part Number
PNP5WVJR-73-0R33
Brief Description
RES 0.33 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP5WVJR-73-0R33.pdf
Availability of PNP5WVJR-73-0R33
QUANTITY
PNP5WVJR-73-0R33 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP5WVJR-73-0R33
Internal Part NumberEIS-PNP5WVJR-73-0R33
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP5WVJR-73-0R33
Related LinksPNP5WVJR, PNP5WVJR-73-0R33 Datasheet, Yageo Distributor
PNP5WVJR-73-0R33 Details Description
Related parts for PNP5WVJR-73-0R33
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
SWTCH ROLLER LEVER ADJ STEEL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:10 3.1GHZ 48WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf