Sullins Connector Solutions PREC033SABN-RC
PREC033SABN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC033SABN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS
Datasheet Download
PREC033SABN-RC.pdf
Availability of PREC033SABN-RC
QUANTITY
PREC033SABN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC033SABN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC033SABN-RC
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC033SABN-RC
Related LinksPREC033, PREC033SABN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC033SABN-RC Details Description
Related parts for PREC033SABN-RC
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.7V TO-92 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD HP 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10B PG21 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf