Susumu PRG3216P-1271-B-T5
PRG3216P-1271-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1271-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1271-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1271-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1271-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1271-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1271-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1271-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1271-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1271-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1271-B-T5
BOX STEEL BLUE 6"L X 6"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 909 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50OHM PUSH ON datasheet.pdf
MICRO 51C P 20" YEL JACKS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP POLY 68UF 0.2 10V SMD datasheet.pdf
47UF 35V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf