Susumu PRG3216P-1501-D-T5
PRG3216P-1501-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1501-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1501-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1501-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1501-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1501-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1501-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1501-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1501-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1501-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1501-D-T5
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 4.8A 8SO datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 500KSPS 10UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 149K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf