Susumu PRG3216P-2432-D-T5
PRG3216P-2432-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2432-D-T5
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2432-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2432-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2432-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2432-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2432-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2432-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2432-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2432-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2432-D-T5
FIXED IND 10UH 2.5A 43.7 MOHM datasheet.pdf
FERRULE NON INS 22AWG 1/4" datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 15NS 80QFP datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT RED/RED LENS datasheet.pdf
ENCODER OPT 16PPR DET 6MM SHAFT datasheet.pdf
RF EVAL WI-FI MODULE datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf