Susumu PRG3216P-3160-D-T5
PRG3216P-3160-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3160-D-T5
Brief Description
RES SMD 316 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3160-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3160-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3160-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3160-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3160-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3160-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3160-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3160-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3160-D-T5
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 237K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 70.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf